Infra-podlahové topení

Infračervené podlahové topení MAXECO
se zárukou 50 let

Moderní podlahové vytápění, které funguje na principu sálání stejně jako slunce. Žádný kotel, žádné radiátory, jen tenké pásy fólie do podlahy nebo do stropu. Rovnoměrně ohřívá plochy a předměty v místnosti a přináší mnohem lepší pocit tepelné pohody, než který jste dosud poznali. Je vhodné pro rodinné domy, byty i průmyslové a komerční prostory.

Často kladené otázky

1. Jaká je životnost topného systému MAXECO?

Životnost topného systému MAXECO je srovnatelná s živostností měděných drátů v elektroinstalaci, které se nemění po celou dobu životnosti domu. Navíc nejsou nutné žádné pravidelné revize nebo servis našeho topného systému. Na náš topný systém dáváme záruku 50 let pro variantu zalití do betonového nebo anhydritového potěru, 25 let pro variantu instalace pod stavební desky Fermacell a RigiStabil a 15 let pro variantu instalace pod nášlapnou vrstvu podlahy s MAXECO Protective Board a pod ostatní stavební desky.

2. Jaká je cena za 1 m2?

Průměrná cena za 1m2 se pohybuje okolo 1300 Kč. Záleží na druhu instalace a velikosti plochy.

3. Jak funguje záruka? Když přestane fólie fungovat v záruční době, znamená to, že mi zdarma vyměníte nefunkční fólii a já si musím hradit stavební práce spojené s výměnou fólie? Nebo při uplatnění záruční opravy kryje záruka i související stavební práce - tj. rozkopání podlahy/stěny a uvedení do původního stavu?

Pokud přestane fungovat určitá část topné fólie, umíme to místo přesně detekovat a opravíme jen tu poškozenou část. Záruka se vztahuje i na stavební úpravy související s opravou a na uvedení do původního stavu.

4. Jaká je výška topného systému MAXECO?

Minimální stavební (konstrukční) výška systému včetně odrážecí izolační podložky je 6 mm, při instalaci pod nášlapnou vrstvu podlahy je výška 10 mm, případně 31 mm při využití stavebních desek. Více informací o možnostech instalace najdete na stránce Jak to funguje, v sekci Vzory instalace.

5. Mohu si topný systém MAXECO instalovat svépomocí?

To bohužel možné není. Abychom mohli dát záruku, kterou běžně poskytujeme, nabízíme instalace pouze našimi vyškolenými a certifikovanými montážními partnery. Rádi Vám také poradíme se stavební přípravou a výběrem vhodných nášlapných a krycích vrstev podlahy.

6. Jak je topná fólie zaizolovaná? Nehrozí poškození, pokud se na podlahu vylije větší množství tekutiny?

Náš topný systém splňuje normu IP 67 a je tak voděodolný.

7. Je vhodné instalovat topné fólie do domu, který má vlhké zdi?

Záleží na původu vlhkosti. Pokud se jedná o vlhkost trvalého charakteru a například dům má trvale vlhké zdi u země a vznikají plísně, pak je vhodné nejprve odstranit zdroj vlhkosti, protože jinak by topení bylo zbytečně drahé a topný systém nebude účinný (velká část výkonu se spotřebuje na vysušení zdí). Rádi Vám poradíme s vhodným řešením izolace od spodní vlhkosti.

Pokud se jedná o vlhkost způsobenou kondenzací vody na stěnách v koupelně nebo v interiérovém bazénu, pak je instalace našeho topného systému vhodná a vysoušení funguje při zachování ideální účinnosti. Náš topný systém je vhodný pro instalaci do vlhkého prostředí.

8. Pokud topné fólie fungují na principu infračerveného záření, není to podobné jako záření například v mikrovlnné troubě?

Sálavé vytápění na principu infračerveného záření funguje na obdobném principu jako kachlová kamna nebo slunce. Z čistě fyzikálního hlediska je infračervené záření elektromagnetické vlnění, které se na stupnici elektromagnetického vlnění nalézá mezi červenou oblastí viditelného spektra na jedné straně a mikrovlnami na straně druhé.

Jeho vlnová délka je mezi 760 nm a 1 mm. Infračervené záření je především přirozenou součástí slunečního záření. Umožňuje přenos tepelné energie na různé povrchy bez zahřátí okolního vzduchu. Má zcela nezastupitelný význam pro naprostou většinu známého života na Zemi.

9. Vztahuje se na topný systém MAXECO získání zvýhodněné sazby elektrické energie D57d?

Ano, na náš topný systém lze uplatnit zvýhodněnou sazbu D57d.

10. Umíte zajistit získání průkazu energetické náročnosti budovy (PENB)?

Ano, PENB pro naše zákazníky zajišťujeme.

11. Do rekonstruovaného domu chceme instalovat topné fólie, ale zjistili jsme, že nemáme dost místa na zateplení polystyrenem. Jak tento problém vyřešit?

Ideálním alternativním řešením je izolace pomocí termostěrky, vrstva 2 mm má stejné izolační vlastnosti jako 8 cm polystyrenu. Stěrka rychle schne, lze nanášet na podlahu, strop i zdi.